راهنمای خرید دستگاه لیزر

راهنمای خرید دستگاه لیزر

اگر شما یکی از پزشکان فعال در زمینه ی پوست، مو و زیبایی هستید، احتمالاً باید بدانید که برای مرکز زیبایی خود نیاز به خرید دستگاه لیزر موهای زائد دارید تا بتوانید به مشتریانی که برای رفع موهای زائد خود به کلینیک شما مراجعه می کنند؛ خدمات خوب و با کیفیتی را ارائه نمائید. شرکت های تولید کننده در حال حاضر دستگاه های متنوعی را با کارکرد های گوناگون در اختیار پزشکان قرار دادند که با استفاده از اشعه لیزر می تواند به از بین بردن موهای زائد کمک کنند. از این رو خرید دستگاه لیزر موهای زائد باید با بررسی های کافی و با دقت انتخاب و خریداری شود.

دستگاه لیزر چیست؟

لیزر به معنای تقویت نور توسط تحریک کردن انتشار تابش است. هر دستگاهی که برای کارهای صنعتی، زیبایی و هنری از لیزر استفاده می ‌کند، یک دستگاه الکترونیکی بوده که با استفاده از این فرآیند می تواند نور و انرژی زیادی را به محل هدف برساند. از همین رو در حوزه های درمانی بسیاری از قبیل رفع موهای زائد بدن درمان مشکلات پوستی و غیره می توان از لیزر استفاده کرد. امروزه شاهد پیشرف دستگاه های لیزر مو از نظر قابلیت و کارایی هستیم. به طوری که تمامی افراد با داشتن روشن ترین پوست یا تیره ترین پوست می توانند از شر موهای زاید خود خلاص شده و پوستی زیبا و لطیف داشته باشند.

بیشتر بخوانید: هیدرو فیشال چیست؟

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد به چه نکاتی باید توجه کرد؟

پزشکان کلینیک های پوست و زیبایی لازم است پیش از خرید لیزر مو با انواع دستگاه های این حوزه آشنایی داشته و از قابلیت های هر یک مطلع باشند؛ چرا که هر یک از دستگاه های لیزر موهای زائد مانند الکساندرایت، دیاگ و غیره دارای یکی از سه طول موج ۷۵۵، ۸۰۸ و ۱۰۶۴ نانومتر می باشند. چه به طول موج ۷۵۵ نانومتر الکس گفته شده و ۸۰۸ نانومتر را دایود و ۱۰۶۴ را ان دی یاگ می نامند. دانستن این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که هر یک از این دستگاه ها برای تیپ های پوستی مختلف کاربرد دارند.

نکته مهم دیگری که در خصوص خرید دستگاه لیزر موهای زائد باید به آن توجه داشت این است که از یک دستگاه نمی‌ توان برای از بین بردن موهای زائد همه ی قسمت های بدن استفاده کرد؛ زیرا همانطور که می ‌دانید نوع و ضخامت موی یک ناحیه با ناحیه دیگر بدن متفاوت بوده و لازم است در خرید لیزر مو زائد به تکنولوژی به کار رفته در آن توجه کرد. دستگاه های جدیدی که در بازار موجود هستند، می ‌توانند از هر سه طول موجی که پیش تر به آن اشاره کردیم، پشتیبانی نمایند. بنابراین انتخاب و خرید لیزر موهای زائد برای پزشکان ساده‌ تر خواهد شد. ما در ادامه به ارائه نکاتی خواهیم پرداخت که با توجه به آن ها خرید دستگاه لیزر مو را با اطلاعات بیشتری انجام خواهید داد.

خرید دستگاه لیزر

 • اول، توان داخلی دستگاه لیزر مو: توان داخلی توانی است که پاور های صنعتی موجود در دستگاه قادر به تولید آن هستند و توان خروجی به توان داخلی دستگاه لیزر وابسته است. بهتر از توان داخلی دستگاه ۲/۵ برابر بیشتر از توان خروجی باشد تا بتوان نیروی مورد نظر خروجی را تامین نمایند، بهتر است حداقل توان داخلی ۲۵۰۰ وات را برای دستگاه در نظر بگیرید تا بتوانید به نتیجه مطلوب برسید.
 • دوم، توان خروجی دستگاه لیزر مو: توجه به توان خروجی لیزر موهای زائد دستگاه بسیار مهم است؛ چرا که باید بتواند برای هر نوع تیپ پوستی در کوتاه مدت و دراز مدت جوابدهی قابل ‌قبولی به همراه داشته باشد. دقت داشته باشید که میزان توان درج شده بر روی لیزر واقعا حقیقی باشد. بهتر است دستگاه لیزر توان خروجی ۱۰۰۰ وات و بالاتر تهیه کنید.
 • سوم، نیاز به استفاده از ژل: برای افزایش سرعت در شات زدن گاهی بهتر است از ژل های روان کننده مثل لوبریکانت استفاده شود. این امر ممکن است برای بسیاری از مشتریان خوشایند نباشد. به این ترتیب به این مورد که دستگاه استفاده از ژل نیازمند است یا خیر توجه داشته باشید.
 • چهارم، توجه به بخش خنک کننده پوست: سیستم کولینگ یکی از چند فاکتور مهم در انتخاب دستگاه لیزر به شمار می ‌آید و به دو بخش کولینگ پوست و کولینگ داخلی دستگاه باید توجه کرد. کلینیک پوست از آن جهت اهمیت دارد که با هر بار شارژ زدن درد کمتری را به فرد وارد می کند.
 • پنجم، توجه به رابط کاربری خوب: یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب و خرید لیزر موهای زائد کاربر پسند بودن دستگاه است. یعنی دستگاه به گونه ای طراحی شده باشد که اپراتور و کاربر بتواند به راحتی از آن استفاده کند. پیشنهاد می شود که پیش از خرید دستگاه لیزر مو زائد حتماً با آن کار کنید تا با قابلیت ها و کارایی آن به طور کامل آشنا شوید.
 • ششم، داشتن سیستم های عیب یابی هوشمند: این مورد نیز یکی از نکات مهم در خرید دستگاه لیزر مو زائد به شمار می آید. چنان که دستگاه دچار آسیب و مشکل شود می توان عیب‌ های به وجود آمده را به راحتی شناسایی و برطرف کرد.
 • هفتم، با توجه به مدل و تعداد هندپیس ها: این مورد نیز از آن جهت حائز اهمیت است که بعضی از مدل های دستگاه لیزر از آلیاژهای تولید شده که به راحتی روی پوست حرکت می کند و دیگر نیازی به استفاده از ژل نخواهد داشت.

معرفی و بررسی تعدادی از دستگاه های لیزر موهای زائد معروف:

هر کدام از دستگاه های لیزر ویژگی خاص خود را دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

اول، لیزر الکساندرایت. (مناسب برای پوست های خیلی روشن یا سبزه).

لیزر الکساندرایت محبوب ‌ترین دستگاه لیزر موهای زائد است. همچنین سریع ترین لیزر موجود در بازار است. به عنوان مثال لیزر الکساندرایت می‌ تواند نواحی وسیعی مانند کمر را در کمتر از ۳۰ دقیقه پوشش دهد. سرعت بالای تکرار این دستگاه باعث می ‌شود تا نسبت به سایر دستگاه ‌ها درد بیشتری داشته باشد. اگرچه ماشین آلات جدید دستگاه های خنک کننده ای را برای بهبود تجربه بیمار ساختند؛ اما با این حال لیزر الکساندرایت یکی از راحت ترین دستگاه های لیزر موهای زائد است.

بیشتر بخوانید: درباره ی تفاوت آکوا فشیال با آکواجت یا هیدورفیشال چه می دانید؟

معایب:

با وجود طول موج بلندی که دارد، میزان جذب ملانین آن بالا بوده؛ بنابراین خطر تغییر رنگ و سوختگی در همه پوست ها به جز پوست های خیلی روشن در آن وجود دارد.

سیستم های لیزر الکساندرایت:

 • اول، دستگاه لیزر کندلا.
 • دوم، سایناشور آپوجی.
 • سوم، جنتل لیز.
 • چهارم، اپی تاچ پلاس

انواع دستگاه الکساندرایت:

 • اول، دستگاه لیزر آریون.
 • دوم، دستگاه لیزر آلما.
 • سوم، دستگاه لیزر کوترا.

دوم، لیزر دایود. (بهترین انتخاب برای پوست های گندمی)

دستگاه های لیزر دایود در بازار لیزر موهای زائد نسبتاً جدید هستند و منبع انرژی آن ها متشکل از اجسام نیمه رسانایی است که به آن ها دایود گفته می‌ شود و برای ایجاد پرتو های لیزر با طول موج ۸۰۰ الی ۸۱۰ نانومتر با هم ترکیب شده ‌اند. این طول موج طولانی تر از دستگاه ‌های الکساندرایت و روبی است و برای نفوذ به عمق پیاز مو بهتر است. لیزر های دایود معمولاً برای انواع پوست های تیره خطری نداشته و برای از بین بردن موهای ضخیم یا درشت ایده‌ آل هستند. این ویژگی باعث می شود تا دستگاه لیزر دایود در میان مردانی که به دنبال درمان موهای زائد و موهای سینه خود هستند، محبوب واقع شود.

راهنمای خرید دستگاه لیزر

معایب:

 • اول، افرادی که پوست تیره تری دارند، به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند.
 • دوم، دانلود یک فناوری جدید بوده و هنوز داده های زیادی برای ارزیابی نتایج بلند مدت آن موجود نمی باشد.

سیستم های محبوب لیزر دایود:

 • اول، اپکس.
 • دوم، ‏اپیستار.
 • سوم، لیزر لیت.
 • چهارم، سوپرانوxl.
 • پنجم، مدیو استار.
 • ششم، لایت شیر.
 • هفتم، دیودf1,slp.

سوم، لیزر روبی. (مناسب برای پوست های خیلی روشن)

لیزر روبیول این دستگاهی است که برای کاهش دائمی موهای زائد ایجاد شده از این سیستم برای هدف قرار دادن ملانین سول موهای کوتاه ۶۹۴ نانومتر استفاده می‌ کند. این ویژگی باعث می شود که لیزر روی برای از بین بردن موهای روشن و نازک ایده آل باشد. از طرفی دستگاه لیزر به دلیل جذب ملانین بالایی که دارد، برای افراد با رنگ پوست تیره توصیه نمی ‌شود. این دستگاه برای کاهش ناراحتی بین پالس‌ های لیزر یک مکث طولانی دارد. اگرچه درد کمتری دارد؛ اما همین ویژگی باعث می شود تا زمان درمان با این دستگاه بیشتر از سایر دستگاه ها باشد.

بیشتر بخوانید: تفاوت میکرودرم آبرژن و میکرونیدلینگ

معایب:

به دلیل جذب ملانین بالایی که دارد؛ احتمال از بین بردن رنگدانه پوست در آن بالاتر از سایر لیزرها است. به همین دلیل فقط برای پوست های خیلی روشن قابل استفاده است.

سیستم های محبوب لیزر روبی:

 • اول، روبی استار.
 • دوم، اپی پالس روبی.
 • سوم، پالومارE2000.

جدید ترین شیوه رفع موهای زائد:

از بین بردن و ریشه کن کردن موهای زائد به وسیله دستگاه لیزر موی زائد بهترین، کاربردی ترین و موثرترین شیوه ای است که تاکنون برای انجام این فرآیند به کار گرفته می شود. لیزر موهای زائد شیوه ای است که در آن با تاباندن اشعه لیزر به سطح پوست و محل رویش موهای زائد انجام می شود. لیزر بعد از تابش به سطح پوست به عمق پوست نفوذ کرده و ریشه مو را هدف خود قرار می ‌دهد، آن جا با تبدیل انرژی لیزر به انرژی گرمایی در اثر حرارت ریشه مرده و سوزانده شده و مو زائد مورد نظر از بین می رود.

ویژگی های خرید دستگاه لیزر

دستگاه لیزر خانگی چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه لیزر خانگی یکی از ابزارهای بسیار کاربردی برای حذف موهای زائد نواحی مختلف صورت و بدن می باشد. در واقع دستگاه لیزر خانگی لیزر نبوده و از تکنولوژی که به زبان عامیانه به لامپ های زنون بسیار پر نور معروف هستند. برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود. هیچ عوارضی از جمله کبودی سوختگی، التهاب، خشکی و غیره برای پوست را ندارد.

نکاتی که در زمان خرید لیزر خانگی باید بدانید:

نکاتی برای خرید لیزر خانگی وجود دارد که بهتر است قبل از خرید از آن ها مطلع شوید:

 • اول، ویژگی ضد آب و ضد رطوبت بودن دستگاه: ضد آب بودن و ضد رطوبت بودن از ویژگی‌ های یک دستگاه لیزر خانگی با کیفیت بوده و همانطور که می دانید، اغلب افراد در زمان استفاده از لیزر و سایر تجهیزات از بین برنده موهای زائد مکان هایی مانند حمام را برای این کار در نظر می گیرند. از این رو اگر دستگاه شما دارای خاصیت ضد رطوبت نباشد می تواند در زمان ازدواج در مکان هایی مانند حمام دچار مشکل شود.
 • دوم، منبع تغذیه دستگاه: یکی دیگر از مواردی که برای تهیه دستگاه لیزر خانگی باید مورد بررسی قرار گیرد، منبع تغذیه دستگاه است. دستگاه های لیزر خانگی دارای انواع مختلفی از جمله دستگاه لیزر با سیم، دستگاه لیزر شارژی و دستگاه لیزر دوجانبه می باشد که انتخاب هر کدام از این مدل ها به نوع کاربری و سلیقه خریدار بستگی دارد.
 • سوم، انداز وسایل دستگاه: سایز و اندازه دستگاه نیز یکی دیگر از فاکتورهای اصلی در خرید دستگاه لیزر خانگی می باشد. شما باید برای انتخاب یک دستگاه مناسب در مرحله اول به نوع کاربرد تان توجه کنید. مثلا اگر برای لیزر موهای صورت دائم قصد خرید دستگاه دارید می بایست یک دستگاه با اندازه و سری کوچک خریداری کنید و بالعکس اگر برای لیزر پاهای تان و سایر نقاط بدن قصد خرید دستگاه را دارید، می بایست لیزر هایی با سایز و سری بزرگ تر را انتخاب کنید تا در آینده و در زمان لیزر کردن موهای زائد تان دچار مشکل نشوید.
 • چهارم، نظرات خریداران قبلی: نظرات خریداران قبلی هر محصول، می تواند بهترین راه برای شناخت کیفیت محصول باشد از این رو اگر قصد خرید اینترنتی لیزر خانگی را دارید به شما پیشنهاد می کنیم به سایت مورد نظر مراجعه کرده و نظرات خریداران قبلی محصول مورد نظر را مطالعه کنید تا از کیفیت محصول اطمینان حاصل فرمایید.
 • پنجم، اصل بودن دستگاه: همانطور که می دانید امروزه به دلیل درخواست زیاد افراد برای تهیه لیزر خانگی، افراد سودجو اقدام به تهیه و پخش محصولات بی کیفیت در بازار کرده ‌اند که این محصولات تنها نمی تواند از رویش مو جلوگیری کنند؛ بلکه باعث آسیب دیدن پوست بدن می‌شود. از این رو به اورجینال بودن محصول بسیار توجه کنید و سعی کنید از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید کنید.
 • ششم، استاندارد بودن دستگاه: همان طور که می دانید پوست و مو یکی از حساس ترین نقاط بدن بوده از همین جهت سعی کنید قبل از انتخاب دستگاه لیزر خانگی از استاندارد بودن دستگاه مطمئن شوید و از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید این محصولات کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *